Bejegyzések

Bejegyzések megjelenítése ebből a hónapból: december, 2017
Antigoné Testvérség A testvérség. Ez a fogalom szinte mindenhol jelen majdnem minden családban.Nagyon sok embernek megadatik, hogy testvére lehessen. Szerintem enélkül nincs teljes élet. A testvérség tanít meg minket normálisan élni. Ez tanít meg könyörületesnek, odaadónak, megosztónak, kedvesnek lenni. Én csak sajnálni tudom azokat az embereket akiknek nincsen testvérük. Egy ilyen fontos dolgot semmi nem tud pótolni. Az Antigonéban ez részben megvan. Antigoné és Iszméné elég jó testvéri kapcsolatot ápolnak egymással. Szophoklész Antigonéjában is így van. Két női tetsvér pár akik habár nem értenek mindenben egyetvédik egymást, segítik egymást jóban roszzban. Antigoné az életét is kockáztatja azért, hogy halott testvére békében nyugodhasson. Emiatt össze is veszett Iszménével,de ettől még Iszméné féltette Őt.Később mikor Antigonét elkapták Iszméné magát vallotta bűnösnek ezzel a saját életét kockáztatva. Ám a fiúknál ez nem így volt. Ők marakodtak. Elvakította őket a hatalom vágy....