Antigoné Testvérség
A testvérség. Ez a fogalom szinte mindenhol jelen majdnem minden családban.Nagyon sok embernek megadatik, hogy testvére lehessen. Szerintem enélkül nincs teljes élet. A testvérség tanít meg minket
normálisan élni. Ez tanít meg könyörületesnek, odaadónak, megosztónak, kedvesnek lenni. Én csak sajnálni tudom azokat az embereket akiknek nincsen testvérük. Egy ilyen fontos dolgot semmi nem tud pótolni.
Az Antigonéban ez részben megvan. Antigoné és Iszméné elég jó testvéri kapcsolatot ápolnak egymással. Szophoklész Antigonéjában is így van. Két női tetsvér pár akik habár nem értenek mindenben egyetvédik egymást, segítik egymást jóban roszzban. Antigoné az életét is kockáztatja azért, hogy halott testvére békében nyugodhasson. Emiatt össze is veszett Iszménével,de ettől még Iszméné féltette Őt.Később mikor Antigonét elkapták Iszméné magát vallotta bűnösnek ezzel a saját életét kockáztatva. Ám a fiúknál ez nem így volt. Ők marakodtak. Elvakította őket a hatalom vágy. És ennek meg is lett aleve. Megölték egymást. Habár a történet arról szól, hogy Antigoné szembeszál Kreónnal bőségesen van konfliktus Antigoné és Iszméné között is. Miközben veszekednek Iszméné igencsak próbálja megakadályozni, hogy Antigoné feláldozza magát és miután rájött, hogy nem tudja megakadályozni inkább sok sikert kívánt neki. Ami azt illeti Antigoné felől talán nem olyan erős szeretet mint Iszméné felől, de ,de ők mégsem ölték meg egymást.
Egy helyes tesvérségben nem az számít, hogy ki idősebb és ki nem bárhogy megtörténhetett volna te is születhettél volna előbb vagy később az nem számít. Ha elárulod a testvéred az olyan mintha magadat árulnád el.
(Most azokhoz szólok akinek van testvérük) Biztos veletek is volt olyan amikor nagyon összevesztél a testvéreddel és megütötted vagy megette a csokidat és ezért olyat mondtál a szüleidnek az öcsédről amit meg se tett,
de a szüleid ezért megbüntették. Ez olyan mintha téged vertek volna meg. Talán neked jobban is fájt. És ezek után mindig odaadtad neki a csokidat, hogy kibéküljön veled. A lényeg akármilyen bajba vagy te vagy
a testvéred, az a lényeg, hogy segítsétek egymást.
Szerintem ez Antigoné és Iszméné között megvolt. Ők mindig szerették és segítették egymást. Akármilyen körülmények között.
Népszerű bejegyzések ezen a blogon
Csillagok között
Csillagok között A Csillagok között (eredeti címén: Interstellar) című film egy hozzám közel álló alkotás. Az elmúlt félévben körülbelül 30-szor láttam. Az írás kedvéért megint megnéztem. A film 2 óra 49 perc hosszú, műfaját tekintve pedig sci-fi és kalandfilm. A filmet Crhistopher Nolan rendezte, eredetileg Steven Spielberg rendezte volna, de ő más filmmel volt elfoglalva így végül Crhistopher-é lett a projekt. A filmhez hatalmas segítséget nyújtott Kip Throne fizikus, aki tanácsokkal látta el a filmrendezőt. A film zenéjét, szerintem a világ egyik legjobb film-zeneszerzője, Hans Zimmer szerezte, aki több híres filmnek is a zenéjét szerezte csak, hogy néhányat említsek, A Da Vinci Kód, Sherlock Holmes, Dunkirk, Szárnyas fejvadász 2049, vagy a mindenki által ismert Karib Tenger Kalózai széria. A film főbb szerepeiben, az Oscar díjas Matthew McConaughey (Joseph Cooper), az Oscar díjas Anne Hathaway (Brand doktor), és a Golden Globe díjas Jessica Chastain ...
Megjegyzések
Megjegyzés küldése