Csokonai Vitéz Dániel:
Este
Este van már, a nap nyugovóra tért. Mindenki a családból már hazatért. A Hold fennt az égen a csillagok, mint a szentjános (fej,tor,potroh) bogarak, belepik az eget. A pizsamát már fellőtték és én már aludnék.
De jajj kapom a fülest, ma este 8 órára magyar beadandó kell. Pedig már mindent megtanultam, mindent bemásoltam, mindent kiírtam, már fürödtem, túl vagyok két vacsorán, de ezeket a szép emlékeket roncsolom, mert kell egy íromány. :(((
Pedig hamar elment ez a nap, túl vagyok pár óra agyzsibbasztó tanuláson már, a biosz puskát megírtam mármint megtanultam, az angol házit lemásoltam és a filmet is bekészítettem,
de kell egy íromány. De ennek pozitív oldala is van. Például nem kell huszadjára megnéznem
azt a filmet, meg persze agyamat is dolgoztatom, elvégre szöveget írok éppen. Legalább lefárasztom buksimat, jobban alszok este, meg természetesen tudásomat és íráskészségemet fejlesztem vele. Most így végig gondolva élvezem írni e szöveget, elmélkedem is egy kicsit, hogy hogy folytassam történetem. Tanulás után az ember sokkal tisztábban lát, gondolkodása is kissé más.Ki is nézek az ablakon, hogy ránézzek a fenséges Holdra
és mit látok? 4-5 méteres lángokat a Duna túlpartján, meg is ijedek egy kicsit a lángokat látván. A 40 oldal biosz anyagtól nem ijedek meg ennyire. A füst szaga már ide is ért, be is csukom ablakom, hogy ne kelljen a füstöt szívnom.
De szerencsére jön is a segítség, szirénák villogását látom én. Egy perc se kellett és a hatalmas lángokból csak füst és hamu maradt. Ahogy azt oltották tanítani kéne suliban. Közben pedig valamelyik idióta szomszéd porszívózni kezd, már nyúlok a baltáért, hogy megnézzem ki ez. Netán a föllöttünk lakó macskás néni? Vagy a mellettünk lakó macskás néni? Miért van mindenkinek macskája?
Már mindegy is mert abbahagyta, szerencséjére. Viszont kezdek fáradt lenni, és már a gyomrom is a hűtőhöz irányít. Úgy vélem lassan már van elég szó, a szöveg is elég sokat mondó. A füstszag is kezd elszállni, kezdem is érezni újra a grillezett sajt illatát. Úgy vélem ennyi kaland elég volt estére, lassacskán nyugovóra térek. Még megöntözöm azt a sok virágot és holnapra a tancuccaim összerámolom.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése