Nóra nem volt felnőtt...

Nóra nem volt felnőtt. Egész életét úgy élte, hogy játszottak vele, mint ahogy ő játszott a babáival.
Otthagyta gyermekeit és családját. Egy felnőtt, érett nő, nem hagyná magára gyermekeit. Egy felnőtt nő kommunikál és leül
megbeszélni a gondokat a férjével.Még ha erre volt is egyszer példa, 8 év házasság alatt ez nem így volt. Ezt be is látta, hogy rosszul
csinálták, ami felnőttségre vall, de ahelyett, hogy Nóra megpróbált volna a hibákon javítani, éretlen fejjel otthagyott mindent és mindenkit.

  Torvaldot se nevezhetnénk felnőttnek. Nemcsak Nóra nem ült le beszélni Torvalddal, hanem Torvald sem Nórával.
Torvald végig azt hitte, hogy minden rendben van a házasságával és a feleségével, úgy játszott vele mint, ahogy Nóra a babáival.
Torvaldnak ennyi elég volt.  Részben Torvald hibája az, hogy Nóra nem tudott felnőni mellette. Nórának nem lehetett saját döntése,
saját akarata. Nem voltak egyenrangúak, Torvald akarata érvényesült mindenben. Torvald volt az úr a háznál, mindenről ő döntött.

  Torvaldban is találhatóak  gyermeki vonások. Nem tud engedni. Mindig a saját akaratát akarja, hogy teljesüljön.
Ha valami nem úgy van, ahogy azt ő akarja, elveszíti az önuralmát. A gyerekek is így viselkednek. Egy kis gyerek még nem tudja,
hogy mennyire hasznos a kommunikáció, a mással való
megbeszélés. Abból a szempontból is lehet gyermekinek nézni, hogy a feleségével úgy játszott, mint
egy gyerek a babájával.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Csillagok között